UUDISED

Õpilastranspordi kasutamine

Õpilastranspordi kasutamine

Tähelepanu, Kehtna valla üldhariduskoolide õpilaste vanemad, kelle lapsed kasutavad õpilastransporti või on vajadus hakata kasutama.

Ootame  õpilaste andmeid, et korraldada teie laste Kehtna valla sisene õpilastransport kooli ja tagasi koju 2024/2025. õppeaastal. Sama kehtib ka neile lastele, kes on valla õpilastransporti juba varemgi kasutanud, sest eluolud muutuvad (alternatiivse transpordi leidmine, elukoha või kooli vahetus vmt). Palume vanematel andmed (vormi leiab https://kehtna.ee/haridus-kultuur-blanketid , digiallkirjastamine pole vajalik) esitada hiljemalt 14.06.2024 e-kirjaga aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Palume olla kontaktandmete ja sõidumarsruutide kirjutamisel täpne. Hetkel kehtivate sõiduplaanidega saate tutvuda https://kehtna.ee/opilastransport1

Õigus alternatiivse transpordi (ühistransport, isiklik sõiduauto) sõidusoodustusele on vaid siis, kui koolibussiga ei ole võimalik kooli ega/või koju saada. Täpsemad tingimused on sätestatud Kehtna Vallavolikogu 21.11.2018 määruses nr 35 "Õpilastele sõidusoodustuste andmise kord" (https://www.riigiteataja.ee/akt/425062021004) .

* NB! Õpilased, kelle jaoks kool või lähim avaliku liini bussipeatus jäävad rohkem kui 3 km kaugusele (alus Sotsiaalministri 27.03.2001 määrus nr 36 "Tervisekaitsenõuded kooli päevakavale ja õppekorraldusele")

Eelkool algab nüüd!

Eelkool algab nüüd!

Üleskutse kodanikele suuskade osas

Üleskutse kodanikele suuskade osas

Detsembrikuu ei ole tihti kauni lumega õnnistatud!

Sel aastal tuli talv varakult, mis tähendab ka, et suusatamisega saab juba alustada.

Ilm on hea? ON. 

Lumi on suusatamiseks sobiv? ON. 

Suusad on olemas? Kahjuks mitte päris kõigile. 

Kehtna Põhikool ootab suure südamega kodanike abi suuskade, suusakeppide ja suusasaabaste näol, et tagada kogu klassile varustus kehalise kasvatuse tunnis. 

Sul on mõni paar üle? Suurepärane - tule too Kehtna Põhikooli ja anna varustusele uus elu!

Kontakt - +372 55646210, Ester

Näiteringi etendus 11.12.2023

Täna (11.12) toimus koolis teistmoodi advendihommik. Kogu koolipere oli esimese tunni ajal aulasse oodatud ning lavale toodi Kiiri Saare teose ainetel loodud etendus "Nõiutud metsa saladus" meie enda näiteringi esituses. Aitäh vahva teatrielamuse eest!

4. klassi õppekäik

Õpilaste kokkuvõtted muuseumi külastusest.

 

Me käisime Juurus Mahtra muuseumis klassiekskursioonil. Seal räägiti Mahtra sõjast ja kadrikommetest. Me riietusime nagu kadrid ning läksime teise tuppa kadritama. Muuseumis oli väljapanek Mahtra sõjas kasutatud relvadest ja karistamismeetoditest. Mulle meeldis väljapanek Mahtra sõjast. Ma sain hästi palju teada Mahtra sõja kohta.

Roger

 

Minu külastus Mahtra muuseumis

Me käisime klassiga Juurus Mahtra muuseumis. Mulle jäi meelde see, et muuseumi nimi on Mahtra muuseum, sest kunagi oli seal lähedal Mahtra sõda. Muuseumis nägin ma palju maa alt leitud asju. Mulle meeldis kõige rohkem see, et ma sain kirjutada külalisraamatusse kooli nime, mitu meid oli ja kuupäeva. Sain teada uut Mahtra sõja kohta ja seda, et kadripäeval ei tohi villatöid teha.

Lisette

 

Mahtra muuseumi külastamine

Me käisime klassiga Juurus Mahtra muuseumis. Ma nägin kive, püssipadruneid ja sain teada, kuidas karistati talupoegi. Ma kuulsin ja nägin kadrikombeid. Seal oli veel püsse ja vanu raamatuid. Muuseumi katus oli muruni. Meile meeldisid vanad mööbliesemed, tööriistad, püssid ja kuulid. Ma sain teada, et kadrid soovivad vitsaga tervist.

Trago

 

Mahtra muuseum

Me käisime klassiga 21. novembril Juurus Mahtra muuseumis, kus räägiti meile kadrikommetest. Ma sain teada, et kadripäeval aidati tööde tegemisel. Me mängisime, et käisime katri jooksmas. Nägime muuseumis hobuseraudu, püsse, padruneid ja pilte. Kuulsime ka Mahtra sõjast nii mõndagi. Mulle meeldis kõige rohkem katri joosta.

Mariette